polski english
Monika Gardzińska
e-mail: monika.gardzinska@slresearch.pl
mobile: +48 501 570 080

Badaczka z prawie dwudziestoletnim stażem w renomowanych firmach badawczych, między innymi jako kierownik trzynastoosobowego zespołu jakościowo–ilościowego w IQS and Quant Group. Nastawiona na rozwój własny i współpracowników, spod jej skrzydeł wyszło wielu cenionych badaczy. Pełna pasji i zaangażowana, jednocześnie świetnie zorganizowana.

 

Klienci cenią ją za podejście ‘can-do’, zwłaszcza w przypadku bardzo wymagających i złożonych projektów. Polem jej szczególnego zainteresowania są badania związane z new product development (NPD), a w szczególności praca nad eksploracją kategorii, konceptami i insightami związanymi z marką i produktami.

 

Jej raporty to połączenie syntezy i wnikliwej analizy - konkretnej i z praktycznymi wskazówkami dla Klienta. Jako ekonomistka z wykształcenia bardzo dobrze wie, jaka jest rola badań rynku w całości organizacji oraz jak przebiegają procesy biznesowe.

 

W ciągu wielu lat swojej pracy badawczej pracowała m.in. dla Orange, Play, Hoop, Kamis, Animex, Maspex, Bakoma, Danone, Coca-Cola, Pepsico, Bahlsen, Lorenz, Lisner, Tchibo, Unilever, Nestle, Frosta, Frito Lay, Mlekpol, Mokate, Beskidzkie, Gobarto, Zielona Budka, Jutrzenka, Dr. Oetker, Royal Unibrew, Carlsberg, Kompania Piwowarska, Kimberly-Clark, Metsa, Reckitt Benckiser, Beiersdorf, Henkel, Colgate, Eris, BAT, Tetra Pack, US Pharmacia, Bayer, Pliva, Novartis, Boehringer Ingelheim, Pioneer, PKO BP, Volkswagen Bank, BZ WBK, Fortis, Deutsche Bank, ING, KRKA, C.H. Beck, Bauer, Edipresse, Hachette, PARP, OKiDS Warszawa, Schenker, Triada, British Council, Castorama, Aster i wielu innych graczy rynkowych.

 

W życiu stosuje zasady NonViolent Communication. Jest Zen-Coachem, oraz gorącą propagatorką Kuchni 5 Przemian i Medycyny Chińskiej. Jako mama trójki chłopców jest pasjonatką skandynawskiej literatury dziecięcej.

Monika Kunkowska
e-mail: monika.kunkowska@slresearch.pl
mobile: + 48 512 742 422

Badaczka z bogatym doświadczeniem w marketingu FMCG: zarządzaniu marką, rozwojem nowych produktów oraz projektowaniem opakowań. Przed współtworzeniem butiku badawczego Spotlight była między innymi kierownikiem do spraw badań konsumenckich w PZ Cussons i kierownikiem marki Krakuski (Bahlsen), która pod jej skrzydłami stała się marką numer 1 w kategorii.

 

Doświadczenie w dziale marketingu nauczyło ją słuchać konsumenta. Wie jakie korzyści dla marki, produktu i komunikacji przynosi otwarcie się na konsumenta. Szczególnie ceni badania etnograficzne w wyniku, których pojawia się wiele ciekawych rozwiązań i pomysłów na innowacje. W PZ Cussons prowadziła projekt ‘closer to the customer’, na który między innymi składały się obserwacje gospodarstw domowych w obszarze sprzątania, prania oraz pielęgnacji ciała, w wyniku, których pojawiło się wiele ciekawych rozwiązań.

 

Zaczynała jako badacz ilościowy, prowadziła duże, w tym międzynarodowe projekty, typu U&A, trackingi marki, badanie satysfakcji klienta, mystery shopping (m.in. pracowała dla takich klientów jak: Idea Centertel dzisiejszy Orange, Kimberly Clark, Janssen Cilag, Polpharma, Okocim, Felix, Citibank, Raiffeisen Bank, Toyota).

 

Ze względu na swoją otwartość świetnie odnajduje się w kompilacjach badań jakościowo-ilościowych. Pasjonatka badań online i ich ogromnych możliwości w procesie badawczym. Skupiona na przekuwaniu insightów na konkretne działania. Jako socjolog z wykształcenia baczna obserwatorka przemian społecznych i kulturowych oraz zachodzących trendów.

 

W chwilach wolnych uprawia jogę, fotografuje oraz czyta powieści – do jej ulubionych pisarzy należą Murakami i John Irving, a ostatnio odkryła prozę Roberto Bolańo.

All rights reserved Polityka cookies | Kontakt strony internetowe kraków